Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

 • 2023 m. gegužės 22 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: Jella Lepman ir jos vienos idėjos biografija „Knygų vaikams tiltas“ S02E04

  Tinklalaidės iliustracija

  2023 m. pradžioje pasirodė išskirtinė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos išleista knyga – Jellos Lepman memuarai, arba vienos idėjos biografija „Knygų vaikams tiltas“. Ši Vokietijos žydė buvo ir savo iki šiol gyvu palikimu tebėra itin svarbi vaikų literatūros figūra, apie kurios asmenybę, nuveiktus darbus, įsteigtas institucijas pirmoje laidos dalyje šnekėsimės su vaikų literatūros specialistė Inga Mitunevičiūte, o antroje dalyje – su vertėja iš vokiečių kalbos Rūta Jonynaite.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 13 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygos vaikams (S02E03)

  Tinklalaidės iliustracija

  „Metų knygos rinkimai“ – reikšminga akcija visai lietuvių literatūrai, kasmet sukviečianti skaityti geriausias metų knygas vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems. Šioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su vaikų literatūros ekspertu Kęstučiu Urba kalbamės apie „Metų knygos rinkimus 2022“ ir knygų vaikams penketuką.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. kovo 6 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygos paaugliams (S02E02)

  Tinklalaidės iliustracija

  „Metų knygos rinkimai“ – reikšminga akcija visai lietuvių literatūrai, kasmet sukviečianti skaityti geriausias metų knygas vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems. Šioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su vaikų literatūros ekspertu Kęstučiu Urba kalbamės apie „Metų knygos rinkimus 2022“ ir knygų paaugliams trejetuką.

  Skaityti daugiau
 • 2023 m. sausio 24 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: Baltijos šalių autorių knygiukai keliauja po pasaulį (S02E01)

  Tinklalaidės iliustracija

  Pirmoje naujo sezono laidoje su literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovu Justinu Vancevičiumi kalbėsime apie šios organizacijos kartu su partneriais įgyvendintą projektą „Baltijos šalių autorių knygiukai“: Estijos, Latvijos ir Lietuvos vaikų rašytojai bei iliustruotojai kartu kūrė mažytes iš A4 formato popieriaus lapo išlankstomas knygutes, vadinamuosius knygiukus. Kūriniai buvo išversti į trylika kalbų ir šiuo metu keliauja po pasaulį, garsindami Baltijos šalių vaikų literatūrą ir jos kūrėjus. Beje, visus įgyvendinant projektą sukurtus knygiukus ir jų vertimus į daugiau nei dešimt kalbų galima nemokamai parsisiųsti adresu tinybooks.eu.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gruodžio 15 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: ar didaktika knygose vaikams vis dar aktuali? (S01E12)

  Tinklalaidės iliustracija

  Didaktika susijusi su vaikų literatūros (lietuvių ir ne tik) ištakomis, bet ar ji tebėra svarbi šiandien? Kokia jos reikšmė, kaip ji keitėsi bėgant amžiams ir keičiantis požiūriui į vaikų literatūrą, jos paskirtį? Kokias naujas formas įgavo? Apie tai kalbamės su literatūros tyrinėtoja, profesore, Nacionalinės bibliotekos darbuotoja Džiuljeta Maskuliūniene. Ji daug metų skyrė didaktinės literatūros tyrimams, o šiuo metu rengia naują monografiją apie didaktiką vaikų literatūroje.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 11 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: pasaulinis IBBY kongresas ir Lietuva jame. S01E11

  Tinklalaidės iliustracija

  Kas dvejus metus vis kitoje šalyje vykstantis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) kongresas – didelė šventė visiems dirbantiems su vaikų literatūra, ypač besidomintiems vaikų literatūros ir skaitymo skatinimo naujovėmis, tarptautinėmis pažintimis ar norintiems pasauliui papasakoti apie lietuvių vaikų literatūrą. Vienuoliktoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje svečiuojasi vaikų literatūros žinovė, knygų apžvalgininkė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė. Ji dalyvavo 2022 m. rugsėjo pradžioje Malaizijoje vykusiame 38-ajame IBBY kongrese. Laidoje išgirsite apie pašnekovės skaitytą pranešimą, ką svarbaus ji išgirdo, kas galbūt sužavėjo ar įkvėpė ir kokių naujienų parsivežė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 21 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: ką apie vaikų ir paauglių skaitybą sako tyrimai? S01E10

  Tinklalaidės iliustracija

  Apie vaikų ir paauglių skaitybos tyrimus, jų svarbą bei atradimus dešimtame tinklalaidės įraše kalbamės su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktore Goda Baranauskaite-Dangoviene. Pokalbio akiratyje – du svarbūs pastaraisiais metais daryti tyrimai: „Ankstyvojo skaitymo tyrimas“ ir „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 8 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: apie vertimą, vaikų literatūros dėstymą universitete ir lietuviškąjį bookstagramą su Elžbieta Kmitaite-Kiziele S01E09

  Tinklalaidės iliustracija

  Elžbietą Kmitaitę-Kizielę visų pirma norėtųsi pristatyti kaip entuziastingą skaitytoją, tačiau literatūros pasaulyje ji geriau žinoma kaip vertėja iš anglų ir švedų kalbų, švedų vaikų literatūros kurso dėstytoja Vilniaus universitete, dažnai besidalijanti atsiliepimais apie perskaitytas knygas, skaitymą ir vertimų patirtis savo tinklaraštyje „Juoda lentyna“. Apie šias veiklas su ja ir kalbamės.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 18 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūra psichologo kabinete S01E08

  Tinklalaidės iliustracija

  Aštuntoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje kalbamės su psichologe Milda Karklyte-Palevičiene. Ji yra psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė, daugiau nei 10 metų dirbanti su vaikais. Taip pat yra šiuo metu itin populiarios knygos „Vaiko emocinis intelektas. Kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais“ autorė. Su Milda kalbamės apie vaikų literatūros ir psichologijos sąsajas, apie tai, kokiais kriterijais vadovaudamiesi psichologai vertina vaikų literatūrą, apskritai, kuo ir kaip vaikų literatūra gali pasitarnauti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 20 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: apie vaikų ir jaunimo knygų klubus su Rūta Lazauskaite S01E07

  Tinklalaidės iliustracija

  Septintoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su Rūta Lazauskaite kalbamės apie vaikų ir jaunimo knygų klubus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 13 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: apie knygų iliustravimą su Lina Itagaki S01E06

  Tinklalaidės iliustracija

  Šeštoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su Lina Itagaki kalbamės apie vaikų knygų iliustravimą – matomas ir nematomas knygų dailininko darbo puses. Lina Itagaki yra vaikų komiksų kūrėja bei iliustruoja, kartu su rašytoja Jurga Vile pelniusi daugybę apdovanojimų už komiksą „Sibiro haiku“, įvertinta ir už kitas knygas, kurioms sukūrė iliustracijas.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 11 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūros vertimai

  Tinklalaidės iliustracija

  Kai internete pasidomėjome, kokios tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ temos klausytojus domintų, net kelis kartus buvo paminėti vaikų literatūros vertimai.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 1 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E04

  Tinklalaidės iliustracija

  Ketvirtoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ tendencijos“ su vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja dr. Asta Skujyte-Razmiene kalbamės apie Metų knygos rinkimus: kaip dirbo komisija, kuri turėjo atrinkti dešimt geriausių 2021 metų knygų vaikams ir paaugliams, pasmalsausim, kiek knygų iš viso pretendavo tapti geriausiomis ir ar tikrai įmanoma jas visas perskaityti, taip pat kurios nepateko į penketukus, bet yra vertos skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 15 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E03

  Tinklalaidės iliustracija

  Trečioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Ką veikia vaikų literatūros agentas“ su vaikų literatūros agentu, rašytoju ir vaikų knygų rašytojų muzikos grupės „Knygų vaikai“ nariu Benu Bėrantu kalbamės apie literatūros agento darbą, aplankytas muges, kokia lietuvių vaikų literatūra patraukia užsienio leidėjus ir kitus su agento darbu susijusius klausimus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. sausio 26 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E02

  Tinklalaidės iliustracija

  Antroje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Vaikų literatūros konkursų ir apdovanojimų užkulisiai: praskleidžiam užuolaidas!“ su literatūrologe ir poete Lina Buividavičiūte kalbamės apie įvairių vaikų literatūros konkursų ir apdovanojimų užkulisius: kas dedasi ten, kur niekas nemato? kaip vyksta knygų atranka? ką reiškia pasakymas „geriausia knyga“? ar skiriasi asmeninė simpatija ir konkurso laimėtojas?

  Skaityti daugiau